DZIEŃ DZIECKA 2017 W MAREZIE

12 czerwca 2017 roku odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn w Marezie, Rada Sołecka wsi Mareza, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Marezie. Na dzieci czekały liczne atrakcje m.in. konkurencje rekreacyjno – sportowo – ekologiczne, zabawy z tunelem animacyjnym, malowanie twarzy, bieg z taczką, przeciąganie liny, a także bańki mydlane. Biblioteka w Marezie przygotowała dla dzieci specjalne atrakcje: QUIZ „misz masz” – zadaniem najmłodszych było wylosowanie numerka, pod którym kryło się pytanie lub zagadka, wyszukiwanie monet w kaszy oraz zabawa „łowienie rybek”. Dużym zainteresowaniem, jak zwykle, cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia. Oprawę muzyczną festynu zapewnili państwo Sylwia i Jarosław Halsowie. Poczęstunek podczas imprezy zorganizowała, pozyskując licznych sponsorów, Rada Sołecka wsi Mareza na czele z sołtysem Marezy panem Romanem Górniewskim. Organizatorzy serdecznie dziękują następującym osobom i firmom: radny Gminy Kwidzyn Leszek Kędziora, radny Gminy Kwidzyn Łukasz Kogut, Gminna Spółdzielnia „SCh” w Kwidzynie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z festynu.