DZIEŃ DZIECKA – FESTYN W TYCHNOWACH

19.06.2017 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Tychnowach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn Filia w Tychnowach, Rada Sołecka Tychnów, Szkoła Podstawowa w Tychnowach, OSP. Dla dzieci zostały przygotowane różne atrakcje : konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, malowanie na streczu, bieg z taczką, przeciąganie liny, pokaz baniek mydlanych. Dodatkowymi atrakcjami były dmuchana zjeżdżalnia i samochodziki. W trakcie festynu przybyła Ochotnicza Straż Pożarna z Tychnów. Wóz strażacki wjechał na sygnale. Dzieci mogły pojazd obejrzeć od środka, uczestniczyć w pokazie strażackim, pokonać tor przeszkód, a także zrobić sobie zdjęcie w wozie lub w stroju strażackim. Podczas festynu zabawiali dzieci państwo Sylwia i Jarosław Halsowie.

Do radości najmłodszych przyczynili się również: Bank Spółdzielczy w Brodnicy Oddział w Kwidzynie, Gmina Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Kwidzynie, pan Wiesław Namiak- Radny Gminy Kwidzyn i sołtys Tychnów oraz pani Alicja Marchlewska. Organizatorzy serdecznie wszystkim dziękują.