BIBLIOTEKA JANOWO-WYCIECZKA DO MUZEUM ZAMKOWEGO W KWIDZYNIE

Zwieńczeniem naszych wakacyjnych spotkań w bibliotece była wycieczka do Muzeum w Kwidzynie. Zależało nam bardzo, aby dzieci mieszkające przecież tak blisko Kwidzyna, mogły zapoznać się z muzealnymi zbiorami oraz historią zamku kapituły pomezańskiej, a także okolicznościami powstania Muzeum. Największe wrażenie na naszych małych wycieczkowiczach zrobił Dział Przyrody. Muzeum w Kwidzynie posiada największą na Pomorzu kolekcję eksponatów przyrodniczych. Zbiory gromadzone od połowy XX wieku liczą ponad 1500 eksponatów, reprezentujących w większości rodzime gatunki fauny i flory. Znaczna część zbiorów prezentowana jest zwiedzającym w ramach stałej wystawy „Przyroda Polski Północnej.

Po zapoznaniu się ze wszystkimi wystawami i obejrzeniu każdego zbioru ze wszystkich możliwych stron, udaliśmy się na słodkie co nieco do kawiarni Art-Cafe. Tam dzieci mogły samodzielnie ukręcić sobie watę cukrową w swoim ulubionym kolorze, pobawić się zabawkami i zjeść pyszną babeczkę.

Wszystkim dorosłym, którzy pomogli nam zorganizować taką wyśmienitą atrakcję dla dzieci, bardzo serdecznie dziękujemy.