BIBLIOTEKA W KORZENIEWIE - „SPACER NAD WISŁĄ” - WYSTAWA FOTOGRAFII JOANNY GRABOWSKIEJ

We wtorek 29 sierpnia 2017r. odbył się wernisaż wystawy zdjęć naszej czytelniczki i mieszkanki Korzeniewa Joanny Grabowskiej. Wystawa zatytułowana jest po prostu "Spacer nad Wisłą". Autorka zdjęć odbywa codzienne spacery ze swoim psem, przy okazji robiąc piękne zdjęcia. Jest amatorką, co ciągle podkreśla, jednak na jej zdjęciach znane wszystkim miejsca: port, Wisła, budynek bosmanatu, nabierają wyjątkowego piękna. Dobrze, że jest w naszej miejscowości ktoś, kto potrafi dostrzec jej piękno i pokazać je nam wszystkim. Po plenerowym wernisażu wystawa prezentowana będzie w Bibliotece.

Wtorkowe spotkanie miało jeszcze jedną bohaterkę. Była nią Joanna Jezierska autorka podyplomowej pracy z zakresu etnologii zatytułowanej: ”Tradycja wypieku domowego w Korzeniewie w II połowie XX wieku (z uwzględnieniem zjawisk wcześniejszych i obecnych)”. Jeden egzemplarz swojej pracy autorka przekazała naszej Bibliotece.

Organizatorem wernisażu była BPGK Filia w Korzeniewie oraz sołtys wsi Korzeniewo Renata Krupa, która była także sponsorem zarówno wernisażu, jak i wystawy.