BIBLIOTEKA W KORZENIEWIE – SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE

W minioną środę odbyło się coroczne spotkanie mikołajkowe  organizowane przez Bibliotekę Publiczną w Korzeniewie i p. sołtys wsi Korzeniewo – Renatę Krupę. W tym roku organizatorami byli również : Gminny Ośrodek Kultury  w Kwidzynie i Szkoła Podstawowa  w Korzeniewie, której sala gimnastyczna posłużyła za miejsce spotkania. Nie będzie kurtuazyjnym stwierdzenie, że nikt nie spodziewał się aż tak licznej frekwencji, co może tylko cieszyć, bo pokazuje, że w dobie mediów społecznościowych mieszkańcom nadal chce się wychodzić z dziećmi, by te integrowały się poprzez zabawy. Na mniejszych i większych milusińskich czekało pisanie listów do Świętego Mikołaja (których gwiazdor otrzymał sporo), dekorowanie pierników, przygotowywanie ozdób choinkowych (w tym łańcuchów). Pieczę nad tymi stoiskami trzymała Eliza Borecka-Sobczak z GOK Kwidzyn. W pierwszej części spotkania były występy muzyczne: najpierw zagrali Wiktoria Karandziej na saksofonie i Kacper Gubiec na klawiszach; następnie na flażoletach grupa dzieci, którą przygotowała pani Ania Świderska; kolejna była Rozalia Plichta na akordeonie, a dalej zaśpiewało trio: Maja Tyrau, Natalia Łojewska, Kinga Brodowska. Po części artystycznej pojawił się Święty Mikołaj i rozdawał prezenty. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci spędziły miło czas i wyszły ze spotkania zadowolone.

Słowa podziękowania kierujemy w stronę p. Dyrektor Aliny Urbańskiej i wszystkich pracowników szkoły za udzielenie miejsca w tym roku i wszelką pomoc organizacyjną. Serdecznie dziękujemy również Marzenie Smolińskiej, Wojciechowi Krupie i Grzegorzowi Buciowi za wsparcie finansowe. Jesteśmy wdzięczni Joannie Grabowskiej za robienie zdjęć.