NARODOWE CZYTANIE 2016 W TYCHNOWACH

Narodowe Czytanie w Tychnowach zorganizowały wspólnie Szkoła Podstawowa w Tychnowach i tychnowska filia Biblioteki Publicznej Gminy Kwidzyn. Uczniowie starszych klas w piątek obejrzeli film „Quo vadis”, a w poniedziałek, wspólnie ze społecznością lokalną i zaproszonymi gośćmi, czytaliśmy fragmenty powieści. Uroczystość uświetnili: dyrektor Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie Piotr Widz, radna gminy Kwidzyn Lidia Banaś, pełnomocnik wójta ds. oświaty Eliza Ponikowska, Ksiądz Proboszcz Piotr Światajski, przewodnicząca KGW Monika Kulecka, rada sołecka w składzie: Magdalena Radzikowska, Dariusz Borkowski, Witold Świderski, Grzegorz Chyła. Ponadto fragmenty „Quo vadis” czytali także rodzice, nauczyciele, czytelnicy: Katarzyna Sobczak-Voigt, Maria Przybyłek, Kamila Walas, Krystyna Zwidryn, Barbara Wendt. Z powieścią Sienkiewicza zmagali się również uczniowie, dzielnie radząc sobie z niełatwym dla nich tekstem. Czytaniu „Quo vadis” towarzyszyła przygotowana przez bibliotekę wystawa oraz wprowadzająca w temat prezentacja poprowadzona przez polonistę Łukasza Grabana. W klimat powieści wprowadzili słuchaczy uczniowie przebrani w stylizowane stroje z epoki .