DZIEŃ DZIECKA – FESTYN W MAREZIE

19 czerwca 2018 roku w Marezie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn w Marezie, Rada Sołecka wsi Mareza, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Marezie. Na dzieci czekały liczne atrakcje m.in. konkurencje rekreacyjno – sportowo – ekologiczne, zabawy z tunelem animacyjnym, bieg z piłką slalomem, bieg przez przeszkody, a także bańki mydlane. Biblioteka w Marezie przygotowała dla dzieci konkurencję liczbową, rzut piłką do wiadra, dla najmłodszych sortowanie makaronu i „balonowe” zadania. Dużym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie. Oprawę muzyczną festynu zapewnili państwo Sylwia i Jarosław Halsowie. Poczęstunek podczas imprezy zorganizowała Rada Sołecka wsi Mareza na czele z sołtysem Marezy Romanem Górniewskim. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z festynu.