DZIEŃ DZIECKA 2016 - RAKOWIEC

14 czerwca 2016 roku odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, Biblioteka Publiczna w Rakowcu, Rada Sołecka wsi Rakowiec, Koło Gospodyń Wiejskich, OSP Rakowiec oraz Klub Sportowy Powiśle Rakowiec. Na dzieci czekały konkurencje sportowo-ekologiczne, bieg z taczką, przeciąganie liny, krzyżówka plenerowa, bańki mydlane. Nie lada atrakcją był przyjazd na sygnale wozu strażackiego OSP Rakowiec. Dzieci miały możliwość  obejrzenia pojazdu od środka, a także uczestniczenia w pokazie użycia sprzętu gaśniczego. Podczas trwania imprezy najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni i samochodzików. Słodki poczęstunek przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. O oprawę muzyczną festynu zadbali państwo Sylwia i Jarosław Hals.