SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W KORZENIEWIE

Jak co roku przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia mieszkańcy Korzeniewa wraz z nauczycielami ze szkoły podstawowej w Korzeniewie, sołtysem wsi Korzeniewa Renatą Krupą, pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie i Biblioteki w Korzeniewie, Korzeniewskim Kołem Kobiet spotkali się, aby wspólnie świętować Mikołajki. Spotkanie to odbyło się 6 grudnia w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Korzeniewie. Rozpoczęło się od występu uczniów. Wysłuchaliśmy kolęd na flażoletach, saksofonie oraz akordeonie. Występ ten został przygotowany pod kierunkiem pani Anny Świderskiej. Sołtys wsi Korzeniewo Renata Krupa przygotowała oraz wręczyła występującym dzieciom upominki w podziękowaniu za występ. Dla uczestników spotkania przygotowano zajęcia manualne, m.in. ozdabianie pierniczków. Panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie wspólnie z dziećmi wykonały baaardzo długi łańcuch choinkowy. Bibliotekę w Korzeniewie reprezentowała pani Marzena Mościńska-Bader, u której można było wykonać piękną kartkę bożonarodzeniową 3D. Na zakończenie spotkania przybył, z niecierpliwością wyczekiwany przez dzieci, Mikołaj. Każde dziecko miało możliwość porozmawiania z nim oraz zrobienia wspólnego zdjęcia. Mikołaj przybył do dzieci z pysznymi czekoladami.

Podziękowania należą się sołtysowi Korzeniewa, pani Renacie Krupie, która samodzielnie upiekła pierniczki do ozdabiania, zakupiła słodki poczęstunek dla gości, upominki i czekolady dla dzieci. Paniom z Korzeniewskiego Koła Kobiet, które upiekły pyszne ciasta. Pani dyrektor szkoły podstawowej w Korzeniewie, Alinie Urbańskiej za możliwość zorganizowania Mikołajek na terenie szkoły. Dziękujemy również wszystkim pracownikom szkoły za pomoc w organizacji imprezy, przystrojenie sali, ustawienie stolików i ich ozdobienie. Gminnemu Ośrodkowi Kultury za przygotowanie zajęć dla dzieci.