MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄZKI DLA DZIECI W BIBLIOTECE W KORZENIEWIE

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia, projektując i rozsyłając plakat z mottem. Polska była gospodarzem tego dnia w roku 1980, przewodziło wtedy motto „Książka moim oknem na świat”. W tym roku pieczę nad Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci obejmuje Litwa. To wyjątkowe święto, w trakcie którego szczególnie bliska staje się literatura piękna i grafika kierowana do młodego czytelnika.
Z tej okazji 2 kwietnia biblioteka w Korzeniewie gościła grupę „Motylków”, 3 kwietnia zaś -„Słoneczek” z przedszkola w Korzeniewie. Dzieci wysłuchały informacji o Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci oraz poznały postać pana Andersena z książki pt. „Andersen. Autobiografia. Baśń mojego życia”. Następnie miały za zadanie odgadnąć zagadki przygotowane w formie prezentacji pt. „Quiz o bajkach i baśniach”. Każda z grup poradziła sobie z tym zadaniem świetnie. „Motylki” nie tylko wspaniale odpowiadały, ale również pięknie samodzielnie odczytały treść przygotowanych zagadek. Na zakończenie każda z grup pięknie pokolorowała rysunki - zakładki do książki. Każde dziecko za wspaniałą pracę otrzymało drobne upominki.