BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JANOWIE PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Jak co roku w maju biblioteki obchodzą swoje święto, czyli Tydzień Bibliotek. Tegoroczne obchody rozpoczęły się 8 maja i potrwają do 15 maja pod hasłem: #biblioteka .
Biblioteka Publiczna Filia w Janowie, jak co roku zorganizowała pasowanie pierwszoklasistów z SP Janowo. Pasowanie weszło na stałe do kalendarza wydarzeń z Tygodnia Bibliotek i jest to oficjalne przejście najmłodszych do grona czytelników naszej placówki. Dzieci w formie zabawy zapoznały się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki, zasadami wypożyczenia książek oraz prośbami książek, aby mogły one służyć przez wiele lat. Największym przeżyciem dla uczniów było ślubowanie oraz akt pasowania na czytelnika. Na zakończenie spotkania zostały wręczone dzieciom nagrody książkowe, dyplomy i słodkie upominki.