BIBLIOTEKA W RAKOWCU – PASOWANIE NA CZYTELNIKA

15 maja, podczas trwającego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem: #biblioteka, w naszej filii odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Rakowcu. Dzieci dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką publiczną a biblioteką szkolną, wysłuchały „próśb książki”, czyli poznały sposób, w jaki trzeba je traktować, by mogły służyć wielu czytelnikom. Pierwszaki zapoznały się z krótkimi rymowankami, po których należało odgadnąć właściwy tytuł książki. Wysłuchały też jednego opowiadania z książki Waldemara Cichonia pt.: „Popraw się Cukierku!” Złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, następnie zostały pasowane na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały książeczki z zakładkami, dyplomy i lizaczki.