JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM – BIBLIOTEKA W KORZENIEWIE

Według wskaźników czytelnictwa młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli, a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Jak co roku, jednego dnia, 7 czerwca o godzinie 10.00 role zostają odwrócone: uczniowie pokazują dorosłym, jak się czyta. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole wraz z ponad 2000 bibliotek.
Jak nie czytam, jak czytam jest doskonałą akcją do spotkania z przedszkolakami. Dzieci z przedszkola już od wielu lat udowadniają, że czytanie jest fajne i w każdym tygodniu czekają na spotkanie z bibliotekarzem. Z okazji zbliżającego się tego dnia spotkałam się z „Motylkami” oraz „Słoneczkami” zabierając dla dzieciaczków książki z biblioteki. Dla kolejnego udowodnienia o odbywających się naszych cotygodniowych spotkaniach i wspólnego czytania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z książkami.