„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” – WIZYTA 3-LATKÓW W BIBLIOTECE W MAREZIE

5 czerwca Bibliotekę w Marezie odwiedziła grupa 3-latków z przedszkola „Słoneczko” w Marezie. Spotkanie odbyło się w ramach trwającego właśnie XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto obchodzone w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Biblioteka w Marezie, jak co roku, włączyła się w tę akcję, zapraszając fotografa Mariusza Skibickiego, aby przeczytał dzieciom fragment książki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały naszego gościa. Następnie Pan Mariusz opowiedział o swojej pasji, zaprezentował aparat fotograficzny, z którym pracuje, omawiając, w przystępny sposób, jego funkcje i budowę. Następnie przyszedł czas na największą atrakcję spotkania: portrety dzieci wykonane przez naszego gościa. Pan Mariusz przyniósł ze sobą dwie skrzynie różnych gadżetów, zabawnych nakryć głowy i strojów do przebierania. Do wyboru były m.in. kapelusz wróżki lub kowboja, zielona peruka, królewska korona. Zabawa była przednia, bo przebieranki to jest to, co dzieci lubią najbardziej. Na zakończenie maluchy otrzymały kolorowanki do pokolorowania w przedszkolu (bo zabrakło czasu na wykonanie ich w bibliotece) oraz słodkie małe co nieco. :) Bardzo dziękujemy Panu Mariuszowi za przyjęcie zaproszenia i wspaniałe spotkanie. Wystawę jego fotografii można oglądać w naszej bibliotece, serdecznie zapraszamy.