„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” – WIZYTA 6-LATKÓW W BIBLIOTECE W MAREZIE

Grupa 6-latków z Przedszkola „Słoneczko” w Marezie odwiedziła bibliotekę w Marezie, aby wziąć udział w akcji: „Cała Polska czyta dzieciom”. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy Panią Zenobię Skoczek – strażaczkę z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pastwie. Pani Zenia, w strażackim mundurze, tak oczarowała dzieci, że z uwagą wysłuchały dwóch książeczek. Pierwsza to wesoła opowiastka autorstwa Rogera Hargreavesa „Pan Radosny”, natomiast druga - Barbary Ciemskiej „Zapałka” stała się przyczynkiem do dalszej rozmowy z naszym gościem. Pani Zenia uczuliła dzieci, jak niebezpieczny jest ogień i jak chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii, wytłumaczyła jak postępować, kiedy wybuchnie pożar. Bardzo dziękujemy Pani Zenobii za przyjęcie zaproszenia i ciekawe spotkanie. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną. Na pożegnanie zaś otrzymały słodki upominek wraz z życzeniami wesołych, udanych oraz bezpiecznych wakacji.