„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” W JANOWIE

„Jak nie czytam, jak czytam” to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli. Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z bibliotekami i szkołami. Akcja promuje czytanie w prosty i radosny sposób. Bez przymusu, podniosłych haseł i wielkiej filozofii. Żeby czytanie nie kojarzyło się uczniom z przymusowymi lekturami, tylko miłym wspomnieniem. Czytaniem np. na trawie, w Sali gimnastycznej, w gronie koleżanek, kolegów, nauczycieli, rodziców. Akcja ma przede wszystkim zachęcić tych uczniów, którzy traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszać ich, lecz motywować przykładem. Biblioteka w Janowie już po raz trzeci brała udział tej akcji w tym roku było nas 148. Z roku na rok jest nas coraz liczniejsza grupa.