BIBLIOTEKA W TYCHNOWACH - „LINK DO PRZYSZŁOŚCI”

Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn Filia w Tychnowach zorganizowała warsztaty informatyczne w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” , do którego zakwalifikowała się jako jedna ze stu instytucji w całej Polsce. Przedsięwzięcie jest skierowane do młodzieży i ma na celu zachęcić do nauki kodowania. Umiejętność programowania pozwala zrozumieć, jak działają otaczające nas technologie, by móc świadomie z nich korzystać. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W trakcie spotkania dzieci poznały program Scratch. Zadaniem uczestników było stworzenie programu do sterowania Finchem – robotem, przypominającym niewielką płaszczkę na kółkach. Można go było zaprogramować tak, by poruszał się we wszystkich kierunkach, świecił różnymi kolorami i reagował na światło. Na zakończenie spotkania roboty wzięły udział w wyścigu z przeszkodami w labiryncie ułożonym z pudełek. Innowacyjne zajęcia, poprowadzone przez młodego profesjonalistę Michała Kłosińskiego, tak bardzo przypadły młodym ludziom do gustu, że zamierzają utworzyć szkolny klub kodowania. Biblioteka serdecznie dziękuje Szkole Podstawowej w Tychnowach za udostępnienie sali komputerowej oraz pomoc w przygotowaniu zajęć.