„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK” W BIBLIOTECE ORAZ W PRZEDSZKOLU W KORZENIEWIE

Z tej okazji (5.11.) spotkałam się z dziećmi z przedszkola w Korzeniewie. „Słoneczka” oraz Motylki” na początku spotkania wysłuchały bajeczki z serii „Dora Poznaje Świat” zatytułowanej „Wyprawa Dory i Butka”. Następnie odgadywały imiona postaci ze znanych bajek przedstawionych na jednej karcie pracy.
Kontynuacja zajęć odbyła się w bibliotece 22 listopada. Dzieci wysłuchały bajeczki pod tytułem „Pszczółka Maja. O wielkiej niespodziance”. Wspólnie rozwiązały zagadki literackie o bajkach oraz odgadywały, przedstawione na ilustracjach, bajkowe rekwizyty, podając jednocześnie tytuły baśni. Na końcu zajęć miała miejsce ulubiona przez dzieci praca- kolorowanka, oczywiście z motywem bajkowym.