Wydarzenia

DZIEŃ PŁYTY WINYLOWEJ W PRZEDSZKOLU I SZKOLE

 20 kwietnia obchodziliśmy Dzień Płyty Winylowej. Z tej okazji do Filii Biblioteki Publicznej w Korzeniewie przyszły dzieci z Przedszkola w Korzeniewie. "Motylki", Sówki" i "Słoneczka" zapoznały się z pocztówkami dźwiękowymi, 7-calowymi singlami i 12-calowymi płytami z bajkami.

Dzieci wysłuchały z czarnego krążka fragmentów "Bajki Natalki" oraz "Kota w butach".

Następnie wykonaliśmy mały eksperyment. Do obracającej się płyty winylowej przyłożyliśmy kartkę papieru złożoną w stożek, w którym umieściliśmy wcześniej igłę. Okazało się, że po przyłożeniu tej igły
do płyty można w ten sposób usłyszeć cichutką muzykę zapisaną na winylu.

Od wielu lat trwa w najlepsze moda na winyle i wiele z nich to prawdziwe kolorowe dzieła sztuki. Przedszkolaki zapoznały się z różnymi rodzajami winyli: przezroczystym, trój-kolorowym,
marmurowo-czerwonym, miętowym, jasnym splatterem z czarnymi elementami i wielokolorowymi płytami. Następnie zainspirowane narysowały na papierowych talerzykach piękne rysunki, które potem kręciły się na gramofonie jak winyle.

Również uczniowie z klas I-IV ze Szkoły Podstawowej w Korzeniewie zaznajomiły się z pocztówkami dźwiękowymi, historią gramofonu, różnego rodzaju winylami oraz posłuchały wspólnie bajek z płyty winylowej.

Zapraszamy na naszą fotorelację z tego dnia.