BIBLIOTEKAW KORZENIEWIE PARTNEREM PROJEKTU NIEFORMALNEJ GRUPY SPOŁECZNEJ „CZWARTKOWE MAMY”

W sobotę 8 października odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu „Owocowo-warzywna spiżarnia naszej babci z Dolnego Powiśla”. Jego inicjatorkami były „Czwartkowe Mamy”, a Biblioteka, po raz kolejny, wspierała działania tej grupy. Spotkanie zaplanowane jako piknik miało się odbyć na wiejskim placu zabaw, jednak zła aura sprawiła, że musieliśmy schronić się w Bibliotece. Podczas spotkania wyłoniono zwycięzców konkursu „Lato w słoiku”. Jego uczestnicy prezentowali ulubione rodzinne przetwory z owoców i warzyw. Wszyscy mogliśmy skosztować tych specjałów. Owoce i warzywa zamknięte w słoiku to zimą źródło witamin i uczta dla podniebienia. Główną myślą projektu Czwartkowych Mam było właśnie pokazanie, ile dobroczynnych skutków przynosi wykonywanie domowych przetworów.

Trudnej sztuki wyłonienia zwycięzców konkursu podjęło się jury konkursu w składzie:

Henryk Ordon

Piotr Spaczyński

Monika Kulecka

Halina Dubiela

Aleksandra Kisłowska

Laureatami konkursu „Lato w słoiku” zostali:

Anna Wudarczyk –Sok z czarnego bzu - I miejsce

Anna Korczak –Ajwar - II miejsce

Maja i Marek Kisłowscy(przy pomocy mamy) – Dżem wiśniowo-migdałowy -III miejsce

Wyróżnienia:

Krystyna Żarłok

Daniela Skorupska

Michał i Michalina Kisłowscy

Elżbieta i Ewa Koszara

W czasie spotkania wystąpił zespół Marezianki.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować piknik – sołtysowi Korzeniewa Renacie Krupie, która była również sponsorem pikniku i gospodyniom z Koła Korzeniewskich Kobiet.