BIBLIOTEKA W KORZENIEWIE – II OGÓLNOPOLSKA NOC BIBLIOTEK

To była pierwsza taka noc w naszej Bibliotece – Noc Bibliotek – po raz pierwszy przystąpiliśmy do tej ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i biblioteki, będącej  okazją do niekonwencjonalnego zaprezentowania zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej. Nasze wieczorno- nocne spotkanie rozpoczęliśmy od  czytania książki Jakuba Czarnego pod tytułem „Pan Samochodzik i … Wyklęci mistrzowie”. Wybraliśmy tą właśnie książkę, ponieważ jej akcja dotyczy sensacyjnych odkryć archeologicznych w naszej kwidzyńskiej katedrze i przypomina wspaniałą postać Pana Samochodzika, stworzoną przez Zbigniewa Nienackiego. Następnie uczestnicy wieczoru podzielili się na trzy grupy. Zadaniem każdej z grup było wymyślenie jakiejś opowieści. W ten sposób powstały książki zatytułowane ”Straszny bal”, „ Krokodyle łzy” oraz „To była moja historia…” Oczywiście potem odbyło się wieczorne czytanie świeżo „opublikowanych „ książek, aby wzmocnić efekty swoich opowieści dzieci malowały sobie twarze upodobniając się do bohaterów swoich opowieści. Gościem wieczoru był też Mag prawie jak z „Harry’ego Pottera”. Nocne czytanie ma w sobie nutę tajemniczości  i wyjątkowości, nocą książki zaczynają „żyć” inaczej, poczuliśmy tę atmosferę.

Organizacja spotkania była możliwa dzięki pomocy wolontariuszy. Dziękujemy:

Agnieszce Woźniak

Asi Kumek