DZIEŃ MATKI I DZIEŃ DZIECKA – SPOTKANIE MIĘDZYPOKOLENIOWE W BIBLIOTECE W MAREZIE

31maja 2016r. odbyło się spotkanie międzypokoleniowe z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Było to, drugie w tym roku, działanie projektowe Stowarzyszenia „Seniorzy 50+” realizowane w ramach „Rocznego programu współpracy Gminy Kwidzyn z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016”. Na początku spotkania prezes Stowarzyszenia „Seniorzy 50 +”, pani Ewa Stec, przywitała wszystkich gości oraz złożyła zarówno mamom, jak i dzieciom, z okazji ich święta, najlepsze życzenia. Każdy uczestnik otrzymał  drobny upominek. Dzieci otrzymały piękne kartki wykonane własnoręcznie przez panie ze stowarzyszenia. Program artystyczny imprezy dla dzieci przygotowała pani Jadzia Rozpiątkowska. Przedstawione zostały piosenki i wyliczanki z dzieciństwa seniorek; staropolskie przysłowia o dzieciach oraz wyszukane w sieci dowcipy o dzieciach. Panie z biblioteki przygotowały złote myśli na temat macierzyństwa, które zostały odczytane przez każdego z uczestników. Następnie miała miejsce część przeznaczona tylko dla dorosłych autorstwa niezastąpionej, Jadźki Rozpiątkowskiej. Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze jednoczącej wszystkie pokolenia obecne na imprezie.