DZIEŃ MAMY I TATY – BIBLIOTEKA W RAKOWCU

26 maja świętujemy Dzień Matki; miesiąc później 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. My połączyliśmy te święta tak, abyśmy mogli uczcić je i świętować razem.  24 maja odbył się w naszej bibliotece Dzień Mamy i Taty, wspólne Święto Naszych Rodziców. Chcieliśmy podziękować im za to, że są obecni w naszym życiu, pomagają nam zrozumieć świat. Dzieci przygotowały na tę okoliczność wierszyki i drobne podarunki. Po części artystycznej odbyły się dwie zabawy.

Robiliśmy też fotografie rodzinne w ramie.

Zabawa 1 - Karmienie dzieci: pary siadają naprzeciw siebie. W zabawie chodzi o jak najszybsze, a jednocześnie z jak najmniejszym zabrudzeniem,  nakarmienie jogurtem drugiej osoby.

Zabawa 2 – Co wiem o mamie ? – co mama wie o mnie? : dzieci i mamy siadają naprzeciw siebie. Każda osoba ma kartkę i mazak. Dwie dodatkowe osoby trzymają koc między uczestnikami zabawy, aby ci nie widzieli siebie. Następnie czytany jest zestaw pytań, na który uczestnicy zabawy odpowiadają pisemnie. Gdy wszyscy skończą pisać, zdejmujemy koc i głośno sprawdzamy odpowiedzi. Obie zabawy dostarczyły uczestnikom dużo frajdy.