NASI CZYTELNICY W „POETYCKIM PAŹDZIERNIKU 2016”

Tradycyjnie już, nasi młodzi czytelnicy wzięli udział w konkursie recytatorskim „Poetycki Październik” organizowanym przez GOK w Kwidzynie. Marysia Szymańska, Dominika Szawardak, Maja Tyrau i Maja Wyrzykowska reprezentujące bibliotekę w Korzeniewie przygotowały interpretacje wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej, Kaliny Jerzykowskiej i Marcina Brykczyńskiego. Podczas konkursu, w świetlicy w Gurczu, jak zwykle, atmosfera przesiąknięta poezją. Wystarczyło się jej poddać, a słowa poezji zabrzmiały przepięknie. Tak właśnie zrobiły Maja Wyrzykowska zdobywczyni pierwszego miejsca w II kategorii wiekowej oraz Dominika Szawardak – miejsce drugie w tej samej kategorii. Bibliotekę w Rakowcu reprezentowały Zuzanna Urbańska (wyróżnienie w II kategorii wiekowej) oraz wielokrotna i utytułowana już uczestniczka konkursu – Hanna Perfikowska. W tym roku Hania również wróciła z konkursu z nagrodą, którą otrzymała za zajęcie drugiego miejsca w trzeciej kategorii wiekowej. Nagrodzeni czytelnicy z Janowa to Julia Piowczyk, która zajęła drugie miejsce w I kategorii wiekowej z wierszem Doroty Gellner “Strachy w parku”oraz Mikołaj Plichta - zdobywca wyróżnienia w I kategorii za recytację wiersza Doroty Gellner “Stworki”. Pozostałe uczestniczki konkursu z janowskiej filii to Emilka Dubińska i Magdalena Rożek. Biblioteka w Tychnowach przygotowała do konkursu Kingę Filbrandt, Aleksandrę Smolkowską i Ewę Marchlewską. Marezę reprezentowały Oliwia Teodorczyk oraz Wiktoria Dombrowska.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Tym, którym się nie powiodło, życzymy udanego występu w przyszłym roku, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszych bibliotek w konkursie.

Janowo

Korzeniewo