ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE W MAREZIE

O tym święcie nie można zapomnieć. Jego obchody już na stałe wpisały się w harmonogram spotkań przedszkolaków z Marezy z Biblioteką. Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia odwiedziła nas grupa 5 i 6 – latków z przedszkola „Słoneczko”. Dzieci wykonały misie z przygotowanego szablonu, a następnie wysłuchały bajeczki „Miś Gabryś”. Ich zadaniem było aktywne uczestnictwo w tym działaniu. W tekst bowiem wplecione były obrazki zastępujące wyrazy, które, nieumiejącym jeszcze czytać maluchom, dawały poczucie samodzielnego czytania. Dzieci na pamiątkę spotkania zabrały wykonane przez siebie misie oraz, tradycyjnie, ulubione słodkości wręczane przez nas w podziękowaniu za odwiedziny i aktywność na zajęciach. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie przed biblioteką.