BIBLIOTEKA W KORZENIEWIE – MIKOŁAJKI 2016

Mikołajki to piękna tradycja, która pozwala nam poczuć już świąteczną atmosferę, ale przede wszystkim pozwala robić to, co jest najwspanialsze - obdarowywać się wzajemnie prezentami. Na Mikołajki z utęsknieniem czekają dzieci, dlatego wizyta Mikołaja z workiem pełnym słodkich upominków jest w Korzeniewie już tradycją. Podczas naszego mikołajkowego spotkania dzieci mogły napisać List, oczywiście do Mikołaja, nakleić specjalny mikołajkowy znaczek i wrzucić list do skrzynki, którą Mikołaj zabrał ze sobą. Specjalną atrakcją spotkania była też możliwość wykonania świątecznych ozdób- bombek, gwiazdek, dzwoneczków, choinek – oraz dekorowania przepięknie pachnących pierników. Wykonane prace były dodatkowym prezentem dla naszych dzieci.

Worek Mikołaja słodkimi prezentami napełniła sołtys naszej wsi Renata Krupa.

Słodki poczęstunek to dar Haliny Dubiela, Marzeny Smolińskiej, Agnieszki Woźniak, Henryka Ordona, Dariusza Krupy, Koła Korzeniewskich Kobiet oraz Czwartkowych Mam.

Świąteczne ozdoby i pierniki to projekt przygotowany i sfinansowany przez Danutę Schittler, Renatę Dudek, Annę Dudek i Emilię Kaczorowską.

Mikołajkowe spotkanie było też okazją do podsumowania projektu „DziałaMY razem w Korzeniewie” realizowanego przez Gimnazjum w Nowym Dworze, Szkołę Podstawową w Korzeniewie, Bibliotekę Publiczną Gminy Kwidzyn Filię w Korzeniewie oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej Fundacji Edukacji i Rozwoju FLOW w Kwidzynie. Partner projektu GOK Kwidzyn. Młodzież przygotowała prezentację ilustrującą przebieg działań i podziękowała prowadzącym projekt – Agnieszce Koguciuk i Marcie Mazur-Sudoł z Ośrodka Interwencji Kryzysowej Fundacji Edukacji i Rozwoju FLOW w Kwidzynie.

„Już brzegiem nieba przez dalekie kraje

w skrzypiących saniach pędzą Mikołaje”