BIBLIOTEKA W KORZENIEWIE – FERIE 2017

Ferie zimowe, które w tym roku przypadały bardzo wcześnie, były świetną okazją, aby zainaugurować Rok Rzeki Wisły. Dla naszej miejscowości jest to bardzo ważny rok, ponieważ leżymy nad samym brzegiem królowej polskich rzek. „Na wiślanym szlaku”, tak zatytułowaliśmy cykl zajęć prowadzonych podczas ferii. Podążając cały czas wiślanym szlakiem poznaliśmy legendy związane z rzeką Wisłą, jej geograficzny początek i przebieg, krainy przez jakie przepływa, miasta, które powstały nad jej brzegami i ich legendy. Wiemy już, że nasza miejscowość leży na 867 kilometrze jej biegu. Przygotowaliśmy sobie skrzynie na nadwiślańskie skarby, do których przez cały rok wkładać będziemy wszystko to, co naszym zdaniem stanowi o pięknie i wyjątkowości tej rzeki. Dzięki uprzejmości Danuty Szwackiej i Anny Szwackiej mogliśmy obejrzeć stare fotografie Wisły, naszego portu wiślanego oraz dokumentację związaną z budownictwem wodnym prowadzonym na prawym i lewym brzegu Wisły. Wszystkie te historyczne pamiątki pochodziły ze zbiorów Józefa Szwackiego. 25 stycznia wybraliśmy się także na wycieczkę do Muzeum Wisły w Tczewie, ale o tym w osobnej relacji.