KINO W BIBLIOTECE - FILM MARII SADOWSKIEJ „DZIEŃ KOBIET”

W piątek 17 marca w naszym bibliotecznym kinie obejrzeliśmy interesujący film, będący reżyserskim debiutem Marii Sadowskiej, zatytułowany „Dzień Kobiet”, ze świetną rolą Katarzyny Kwiatkowskiej. Inspiracją dla twórców były prawdziwe wydarzenia związane ze słynnym procesem wytoczonym znanej sieci handlowej, która w drastyczny sposób naruszała podstawowe prawa pracowników. Nikt z klubowiczów nie wyszedł tego dnia znudzony seansem. Film, mimo iż opowiada o dramatach ludzkich i ociera się o stylistykę dokumentu, nie pozbawiony jest scen i dialogów komediowych, będących, w tym przypadku, spuszczającym ciśnienie „wentylem bezpieczeństwa” dla widzów.

28 marca o 16.00 czeka nas wykład Łukasza Kamińskiego poświęcony polskim festiwalom filmowym. Zapraszamy serdecznie!