BIBLIOTEKA W JANOWIE – PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W maju biblioteki obchodzą swoje święto, czyli Tydzień Bibliotek. Tegoroczna XIV edycja rozpoczęła się 8 maja i trwała do 15 pod hasłem: „Biblioteka. Oczywiście!”. Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn Filia w Janowie, jak co roku, zorganizowała pasowanie pierwszoklasistów z SP Janowo na czytelników. Pasowanie weszło na stałe do kalendarza wydarzeń z Tygodnia Bibliotek i jest to oficjalne przejście najmłodszych do grona czytelników naszej placówki. Dzieci, w formie zabawy, zapoznały się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki, zasadami wypożyczania książek oraz traktowania ich w taki sposób, aby, niezniszczone, mogły służyć małym czytelnikom przez wiele lat. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy, których zadaniem było stworzenie plakatu o tematyce związanej z książkami. Był to bardzo twórczo spędzony czas. Natomiast największym przeżyciem dla uczniów było ślubowanie oraz akt pasowania na czytelnika. Na zakończenie spotkania nowym czytelnikom zostały wręczone nagrody książkowe, dyplomy i słodkie upominki.