PASOWANIE NA CZYTELNIKA W BIBLIOTECE W RAKOWCU

19 maja 2017 r. w naszej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Rakowcu. Pasowanie to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem tej uroczystości jest promowanie biblioteki i zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania z jej zbiorów, a także wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych i  rozbudzenie szacunku do książek. Dzieci wysłuchały opowiadania p.t. ”Franklin czyta kolegom”, rozwiązywały zagadki literackie związane z tytułami bajek, zapoznały się z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych, wysłuchały próśb książki i złożyły uroczyste ślubowanie. Każde dziecko otrzymało książeczkę i pamiątkowy dyplom.