TYCHNOWY - „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

1 czerwca 2017r. Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn Filia w Tychnowach wspólnie z Szkołą Podstawową im. Marii Kotlarz w Tychnowach wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie wśród dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo oraz promocja bibliotek, a także podkreślenie ich roli w edukacji czytelniczej.

Naszą akcję rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania „Bibliotecznego songu”, następnie, z transparentami promującymi czytanie, przeszliśmy przez Tychnowy na plac zabaw w Kamionce. Utworzyliśmy wspólny krąg i wspólnie z czytelnikami z całej Polski punktualnie o 10:00 czytaliśmy w plenerze. Było głośne czytanie w kole, była bajka pt. „Rower Walentynki” przedstawiona za pomocą teatrzyku Kamishibai, a także przygotowana przez uczniów III klasy „Śnieżka”. Mimo nieładnej pogody, nasz piknik czytelniczy był bardzo udany.