AKCJA „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” W JANOWIE

1 czerwca nasza biblioteka wspólnie ze Szkołą Podstawową w Janowie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam". Głównym założeniem projektu było zwrócenie uwagi na systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych i wykorzystanie masowej akcji do pokazania aktywności czytelniczej dzieci. Równolegle z akcją został przeprowadzony konkurs plastyczny pt. "Ilustracja z mojej ukochanej książki ". Wyróżnienie laureatów nastąpiło po zrobieniu zdjęcia konkursowego. Wszyscy uczniowie klas I - VI ze SP w Janowie, w tym dniu, odwiedzili naszą placówkę i wypożyczyli książki, które ich najbardziej zainteresowały. W przyszłym roku planujemy powtórzyć całe przedsięwzięcie z jeszcze większą liczbą młodych czytelników naszej biblioteki.