SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU „HISTORIA SOŁECTWA KORZENIEWO”

9 maja 2014r. w bibliotece w Korzeniewie odbyło się spotkanie w ramach projektu „Historia sołectwa Korzeniewo” grupy inicjatywnej „My z Korzeniewa”. Nasza Biblioteka zaprosiła na nie Mirosława Bruckiego, konserwatora zabytków, pracownika Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Pan Mirosław jest wielkim sympatykiem naszej wsi, w której jako dziecko spędzał wakacje u swojego dziadka Walentego Bruckiego pracującego w Przedsiębiorstwie Budownictwa Wodnego w Tczewie, „będącego pracownikiem Wisły”. Pan Mirosław przyjechał wraz z małżonką oraz siostrą Wandą Krajewską. Nasi goście przywieźli ze sobą fotografie i wspomnienia. Było to wyjątkowe spotkanie, podczas którego, w atmosferze rodzinnych wspomnień, głównym bohaterem było Korzeniewo i jego historia.