SPOTKANIE MIĘDZYPOKOLENIOWE W TYCHNOWACH

Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn Filia w Tychnowach wspólnie ze Szkołą Podstawową w Tychnowach zorganizowała spotkanie międzypokoleniowe z okazji Dnia Seniora (16.11.2017r.), w którym ( zgodnie z ideą przyświecającą imprezie) udział wzięli przedstawiciele wszystkich pokoleń, czyli seniorzy, rodzice, dzieci i młodzież. Zaproszenie przyjęli także: pan Wiesław Namiak - radny Rady Gminy i jednocześnie sołtys Tychnów oraz ks. proboszcz tutejszej parafii -Piotr Świtajski. Uczestnicy spotkania wysłuchali nastrojowego koncertu grupy wokalnej z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie, a także opowieści o Tadeuszu Tolliku, janowskim działaczu plebiscytowym, w ramach realizowanego przez GOK w Kwidzynie projektu „Wielka Mała Polska”. Prezentacji tej dokonali uczniowie. Kolejnym punktem programu był występ grupy tanecznej z naszej szkoły prowadzonej przez Arona Ciesielskiego. W trakcie spotkania można było obejrzeć także wystawę zdjęć mieszkanki Korzeniewa Joanny Grabowskiej ”Spacer nad Wisłą” goszczącej w bibliotece z okazji Roku Wisły. Czas spotkania, jak zwykle, upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie.