TYCHNOWY – TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn Filia w Tychnowach wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek, której głównym celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie zainteresowania książką szerokich kręgów czytelniczych. Hasło Tygodnia Bibliotek brzmiało: „(Do)wolności czytania”. W naszej bibliotece tegoroczny Tydzień Bibliotek rozpoczął się miłym akcentem- odwiedzinami małych czytelników z niespodzianką (życzenia, laurki z okazji Dnia Bibliotekarza). Biblioteka, jak co roku, zorganizowała spotkania dla najmłodszych czytelników. Tematem przewodnim spotkania w grupie 5-6 latków była treść książeczki Ewy Stadtmuller pt. „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”. Przesłanie płynące z książeczki zostało omówione podczas dyskusji. Dzieci również wykonały ilustracje do przeczytanej książeczki. Natomiast dzieci z grupy 3 i 4 latków wysłuchały opowiadania Anity Głowińskiej „Kicia Kocia mówi dzień dobry”. Maluszki dowiedziały się, jaką moc ma uśmiech i co oznacza, że słowa odbijają się jak piłka. Na zakończenie spotkania otrzymały słodkie upominki.