KSIĄŻKOWOJAŻE

Biblioteka w Marezie w tym roku po raz pierwszy zorganizowała wakacyjną akcję pod nazwą książkowojaże. Poprosiłyśmy naszych czytelników  i  sympatyków oraz wszystkich miłośników książek o zabawę w wysyłanie na adres biblioteki widokówek z podróży. Nie oczekiwałyśmy dużego odzewu na akcję, licząc się nawet z tym, że nikt do nas nie napisze. W erze komunikatorów internetowych, zwyczaj wysyłania kartek (ze znaczkami, po które trzeba zrobić wyprawę na pocztę!) odchodzi w zapomnienie jako zbyt kłopotliwy i czasochłonny. A tymczasem niespodzianka. Otrzymałyśmy aż 2 kartki od pani Justyny Liguz (z pobytu w Europejskiej Stolicy Bajki, czyli Pacanowie i wycieczki Szlakiem Orlich Gniazd) oraz po jednej od pani Katarzyny Sandeckiej (z Wiednia) i szkoły Żak w Kwidzynie (z wyprawy Kanałem Ostródzko-Elbląskim). Dziękujemy pięknie za nadesłane kartki. Sprawiły nam wielką przyjemność i ,mamy taką nadzieję, przetarły szlak dla przyszłorocznych wakacyjnych korespondentów.