ODWIEDZINY PIERWSZAKÓW W BIBLIOTECE W MAREZIE

15 czerwca bibliotekę w Marezie odwiedziła klasa pierwsza, wraz z wychowawczynią, z Katolicko Sportowo – Językowej Szkoły Podstawowej w Kwidzynie. Była to już druga wizyta pierwszaków w naszej bibliotece. Dzieci wysłuchały dwóch opowiadań proponowanych przez akcję Cała Polska Czyta Dzieciom: „Basia i wyprawa w góry” czytaną przez Michała Żebrowskiego oraz „Słoń Elmer pomaga Hipopotamom” czytaną przez Annę Dymną. Następnie, bez najmniejszego problemu, odgadywały zagadki dotyczące znanych i lubianych przez dzieci tytułów wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Później przyszedł czas na kolorowanie ulubionych postaci z tych wierszy. Na koniec wspólnie zwiedziliśmy bibliotekę oraz specjalnie przygotowaną wystawę książek „ Złotej Listy” proponowanych przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek wraz z życzeniami udanych i bezpiecznych wakacji.