DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W RAKOWCU

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Może być stary i sfatygowany, czasami bez ucha czy oka, ale zawsze utuli do snu i rozweseli wszystkie smutki. Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek dla dzieci. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który obchodzimy 25 listopada, biblioteka gościła w przedszkolu „Gama” w Rakowcu. Maluchy wysłuchały opowiadania pt. ”Herbatka u Promyka” pochodzącego z książki „Misie z czterech stron świata”.

Wizyta miała też uroczysty akcent. Dzieci, które brały udział w ogłoszonym przez bibliotekę konkursie plastycznym „Mój przyjaciel Miś”, otrzymały dyplomy oraz upominki: książeczki i kolorowe teczki.

PRACE