BIBLIOTEKA W KORZENIEWIE –„JAK SOBIE RADZIĆ Z PRZEMOCĄ I AGRESJĄ W NASZYM OTOCZENIU” – WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Warsztaty „Jak sobie radzić z przemocą i agresją w naszym otoczeniu” prowadziły Agnieszka Koguciuk i Marta Sudoł z Ośrodka Interwencji Kryzysowej  Fundacji i Edukacji FLOW. Zostały one przeprowadzone w rymach współpracy Ośrodka z realizatorami projektu ”Stop przemocy i uzależnieniom – kiedy i gdzie znajdziesz pomoc” skierowanego do Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Agresja i przemoc jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń ostatnich lat. To zjawisko nasilające się wśród dzieci i młodzieży. Problem ten coraz szerzej przenika też do szkół, obniża się wiek młodych agresorów, coraz bardziej wyszukane stają się metody i formy ich działania. Warsztaty pozwoliły uczestnikom zrozumieć, czym jest agresja, poznać jej różnorodne przejawy i konsekwencje. Młodzież zastanawiała się również nad tym,  co jest źródłem przemocy i jak radzić sobie z agresją rodzącą się w nas samych.

Sołtys Renata Krupa przygotowała dla uczestników spotkania  słodki poczęstunek, po „spotkaniu z agresją” miło było nam spotkać się z przejawem życzliwości i bezinteresowności. Dziękujemy.

Realizatorzy projektu:

Szkoła Podstawowa w Korzeniewie