BIBLIOTEKA W KORZENIEWIE - KONCERT CHÓRU CANTORES NOVIENSES Z NOWEGO NAD WISŁĄ

Muzyka jest jednym z najtrwalszych elementów naszej cywilizacji. Chór Cantores Novienses” opiera się na pracy artystycznej 9-osobowej  grupy żeńskiej. To Zespół Muzyki Dawnej mający w swoim repertuarze muzykę średniowiecza, renesansu  i baroku jak również współczesne światowe szlagiery. Koncert, który odbył się 14 kwietnia 2016 r. w naszej Bibliotece był wydarzeniem muzycznym  i kulturalnym.  Bardzo rzadko mamy okazję spotkać się z muzyką dawną i muzyką chóralną. Cantores Novienses pozwolił nam usłyszeć brzmienie muzyki sprzed wieków, poczuć klimat  minionych stuleci, pozwolił zastanowić się, czym była muzyka średniowieczna dla tych, którzy słuchali jej kiedyś i czym może być dla nas.

Koncert  możliwy był  dzięki współpracy z Centrum Kultury „Zamek” w Nowem nad Wisłą. W jego organizację włączyło się Koło Korzeniewskich Kobiet oraz sołtys naszej wsi Renata Krupa, która była też sponsorem imprezy.