BIBLIOTEKA W KORZENIEWIE – 1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

Wydarzenia związane z Jubileuszem Chrztu Polski były wspólną inicjatywą Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej w Korzeniewie oraz naszej placówki. W miesiącu kwietniu uczniowie z klas III-VI poznawali historię związaną z tym, tak ważnym, dla Polski wydarzeniem. Zajęcia odbywały się zarówno w Bibliotece Szkolnej jak i w naszej Bibliotece Publicznej. Podczas pracy uczniowie wykorzystywali tablety, które Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn otrzymała w projekcie Tablety w Bibliotece prowadzonym prze Program Rozwoju Bibliotek. Uczniowie, pracując w grupach i wykorzystując aplikację mobilną „Gniezno” poznawali jeden z najważniejszych grodów państwa Piastów, który wskazywany jest jako jedno z hipotetycznych miejsc chrztu księcia Polan Mieszka I.  Zadaniem uczniów było zgromadzenie najważniejszych informacji na temat Chrztu Polski. Dodatkowo też Anna Hals bibliotekarz i historyk Szkoły Podstawowej w Korzeniewie przygotowała pytania, które były wskazówką dla wszystkich tych, którzy brali udział w konkursie pod hasłem: CHRZEST POLSKI 966 – 2016. Konkurs odbył się 26 kwietnia 2016r. Jego laureatami zostali: Wiktor Wiśniewski, Karol Serdacki i Weronika Michalak.