Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2013/XI/mgutowska/1 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Spotkania autorskie

Spotkanie z pisarką Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

4 listopada 2013r. w życiu naszej biblioteki miało miejsce ważne wydarzenie, odwiedziła nas bowiem Małgorzata Gutowska-Adamczyk – znana i ceniona pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Wielką popularność i serca czytelników zdobyła jako autorka sagi „Cukiernia pod Amorem”. To głównie tym powieściom poświęcone było spotkanie w bibliotece. Słuchacze chcieli dowiedzieć się, skąd pisarka czerpie pomysły i tak rozległą wiedzę o historii, obyczajowości, kulturze i sztuce XIX wieku.  Małgorzata Gutowska-Adamczyk interesująco opowiadała o swoim warsztacie pisarskim, o studiowaniu licznych źródeł historycznych, o swoich pasjach. Mówiła także o tym, że jej droga do pisarstwa nie była krótka i oczywista, zanim ostatecznie zajęła się tym rodzajem twórczości, pracowała w różnych zawodach, m.in. przez wiele lat prowadziła butik. Autorka uchyliła rąbka tajemnicy i podczas naszego spotkania, po raz pierwszy, zapoznała publiczność z  fragmentem swej najnowszej powieści, która będzie nosiła tytuł „Fortuna i namiętności”, a której akcja toczyć się będzie w Polsce XVIII-wiecznej. Za najlepszą książkę, jaką do tej pory napisała, pisarka uważa powieść dla młodzieży pt.”220 linii”. Książki dla młodzieży autorstwa naszego gościa dostępne były na kiermaszu towarzyszącym spotkaniu i cieszyły się równie dużym zainteresowaniem kupujących, jak te dla dorosłych. Spotkanie sfinansowane było przez WiMBP w Gdańsku w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.

{gallery}2013/XI/mgutowska/1{/gallery}