BIBLIOTEKA KORZENIEWO – PARTNEREM PROJEKTU „DZIAŁAMY RAZEM W KORZENIEWIE”

Projekt „DziałaMY razem w Korzeniewie” realizowany był przez Gimnazjum w Nowym Dworze, Szkołę Podstawową w Korzeniewie, Bibliotekę Publiczną Gminy Kwidzyn Filię w Korzeniewie oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej Fundacji Edukacji i Rozwoju FLOW w Kwidzynie w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Partnerem projektu był Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie. Działania projektowe prowadziły Agnieszka Koguciuk i Marta Mazur-Sudoł z Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Projekt skierowany był do gimnazjalistów i uczniów klas piątych i szóstych, jego główny cel to profilaktyka uzależnień i przemocy rozumiana jako działania, które stwarzają człowiekowi okazję aktywnego uczestnictwa w gromadzeniu doświadczeń, które powodują wzrost zdolności do radzenia sobie w potencjalnie trudnych sytuacjach życiowych. Realizację projektu poprzedziło badanie potrzeb i oczekiwań młodzieży. To właśnie młodzież była głównym reżyserem tego, co działo się w jego ramach : „Foto-maraton”, mecz unihokeja „Dzieciaki kontra Dorośli”, warsztaty kulinarne„Moja najsmaczniejsza potrawa”, warsztaty plastyczne „Kartki i ozdoby świąteczne” czy wreszcie nagranie edukacyjnego filmiku profilaktycznego.

Dziękujemy Renacie Krupie sołtysowi wsi Korzeniewo, która była sponsorem projektu i Ryszardowi Świerczyńskiemu przedstawicielowi Traktor Team Gmina Kwidzyn, który wspierał młodzież w meczu „Dzieciaki kontra Dorośli”.