MALUSZKI ZE „SŁONECZKA” NA ŚWIĘCIE PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

W środę 2 grudnia 2015 r. maluszki z Przedszkola „Słoneczko” w Marezie, odpowiadając na zaproszenie biblioteki, przybyły do nas z niecodzienną wizytą. Okazję do odwiedzin tej wesołej gromadki stanowiło bowiem, przypadające 25 listopada, święto: Światowy Dzień Pluszowego Misia. Aby uczcić bohatera tego święta, nasi mali goście, na samym początku spotkania, sami przebrali się za misie, wykonując papierowe opaski na głowę z przygotowanych wcześniej elementów. Wszystkie opaski były piękne, co uwieczniliśmy na wspólnym zdjęciu. Następną atrakcją była przygotowana specjalnie na tę okazję fotościanka przedstawiająca parę misiów. Namalowane postacie pluszaków miały otwory wycięte w miejscu pyszczków, co umożliwiło dzieciom włożenie w te miejsca główek i, w ten sposób, przemienienie się w misie. Dzieci wysłuchały także opowiadania Wiesława Drabika pt. „Uciekł niedźwiedź!, a na koniec wizyty zwiedziły całą bibliotekę, dowiadując się przy tym, w jaki sposób korzysta się z jej usług. Na ręce pań przedszkolanek przekazaliśmy dla dzieci słodycze oraz zakładki do książek. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów tego święta.

DSCF3319