Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najprzyjemniejszych świąt w kalendarzu. Powinny pamiętać o nich wszystkie wnuki, bo każdy wie nie od dziś, że „Babcia i Dziadek jest trochę rodzicem, trochę nauczycielem i trochę najlepszym przyjacielem”. Z tej okazji Biblioteka w Marezie zaprosiła Babcie i Dziadków, wraz z wnuczętami, na wspólne świętowanie. Na powitanie dzieci zaprezentowały wierszyki oraz znalezione w Internecie zabawne odpowiedzi na pytania dotyczące dziadków. Kolejnym punktem naszego scenariusza był występ niezwykłego trio: pani Jadźki Rozpiątkowskiej oraz Emilki Bakierskiej i Adriana Winklera. Przygotowany skecz zaprezentowany został po raz pierwszy na tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Scenariusz pt. „Wywiad w rytmie allegro vivace”, napisany przez panią Jadzię, dotyczył profilaktyki zdrowotnej osób starszych. Wysłuchaliśmy również zabawnego opowiadania Grzegorza Kasdepki „Bajka o dziewczynce, która chciała być babcią” przeczytanego przez panią Wandę Kwaśniak. Kolejną atrakcją dla naszych gości było losowanie cytatu o babciach i dziadkach oraz przeczytanie go na głos. Ostatnim punktem spotkania były zajęcia plastyczne, których celem było wykonanie wspólnej pracy dziadków dla wnuków, a wnuków dla dziadków. Spotkanie nasze było pełne śmiechu, ale również zadumy i wzruszenia. Jedna z babć przyniosła laurkę otrzymaną od swojej wnuczki. Kartka zawierała pięknie napisany, samodzielnie stworzony przez dziewczynkę wiersz. Babcia zaprezentowała go nam wszystkim, czytając z wielkim wzruszeniem i dumą. Dziękujemy wszystkim paniom za przybycie oraz przyniesienie słodkiego poczęstunku. Podziękowania kierujemy również do pani Ewy Stec, prezes stowarzyszenia „Seniorzy 50+” która, mimo iż nie mogła być z nami, pamiętała o nas przy organizacji spotkania.  Zapraszamy do obejrzenia galerii.

DSC_0009