/templates/system/css/system.css" type="text/css" />

Zajęcia prowadzone w bibliotekach

PROGRAM DLA BIBLIOTEK

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Statystyka

Odsłon : 552033
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Jak co roku Biblioteka w Marezie włączyła się w akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. Jest to już 15. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku do wspólnego czytania zaprosiliśmy grupę 6 latków z Przedszkola „Słoneczko” w Marezie. Akcja ta polega na zaproszeniu znanych i interesujących osób, których zadaniem jest przeczytanie dzieciom wybranej książki. Naszym gościem była Pani Jadzia Rozpiątkowska - czytelniczka biblioteki w Marezie, członkini DKK, a przede wszystkim osoba pełna pomysłów, kochająca książki i kochająca dzieci. Pani Jadzia przeczytała fragment wiersza Jana Brzechwy pt. „Pchła Szachrajka”. Nasza lektorka zainteresowała dzieci piękną i zabawną recytacją, a także  swym niecodziennym strojem, którym upodobniła się do dzieci. Po wysłuchaniu przedszkolaki wspólnie z naszym gościem śpiewały dawne wyliczanki i piosenki. Potem obejrzeliśmy wystawę ze „Złotej Listy” książek proponowanych przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Na zakończenie została wykonana wspólna pamiątkowa fotografia, a dzieci otrzymały słodki upominek.

Biblioteka w Tychnowach z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zorganizowała dwa spotkania z dziećmi w wieku od 4 do 6 lat. Tematem przewodnim spotkań była treść książek Małgorzaty Strzałkowskiej „Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem” i Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel „Florka : z pamiętnika ryjówki”. Przesłanie płynące z książek zostało omówione z dziećmi podczas dyskusji na temat przeczytanych fragmentów. Dzieci wyraziły swą opinię o wysłuchanych historiach, dowiedziały się, że każdy z nas ma jakieś wady i że innych zmienić się nie da, ale siebie w każdej chwili. Wystarczy czasem zastanowić się, ciut pomyśleć i pomału zmienić w sobie to i owo…Na zakończenie spotkania maluchy otrzymały upominki oraz małe słodkie co nieco.

1 czerwca w  bibliotece w Rakowcu w  ramach kampanii „XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom” dwa opowiadania z książki Grzegorza Kasdepke pt. :”Detektyw Pozytywka” przeczytała dzieciom nasza czytelniczka pani Anastazja Dąbrowska-Walczak. Słuchaczami były maluchy z Niepublicznego Przedszkola ”Gama” w Rakowcu, które z uwagą wysłuchały zagadek, jakie musiał rozwiązać tytułowy bohater opowiadania pan Pozytywka. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podarowały pani Anastazji upominek, który same wykonały.

Mareza DSC_0049 Rakowiec IMG_0070 Tychnowy IMG_1634

 
Copyright © 2018 Witryna Internetowa Biblioteki Publicznej Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Design by Next Level Design Lizenztyp CC