BIBLIOTEKA KORZENIEWO – PIKNIK Z OCHOTNICZĄ STRAŻĄ POŻARNĄ Z PASTWY

W piątek 22 lipca 2016r. na wiejskim placu zabaw w Korzeniewie odbył się piknik, na którym gościliśmy Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Pastwy. Gościem pikniku byli także: Wójt Gminy Kwidzyn Ewa Nowogrodzka, Przewodniczący Rady Gminy Kwidzyn Henryk Ordon oraz radni Stanisław Wudarczyk i Ryszard Świerczyński. Piknik był wyrazem wdzięczności za wieloletnią współpracę OSP z Pastwy z naszą społecznością, zbiegał się także z 70 Rocznicą Istnienia Jednostki. Podczas pikniku strażacy przeprowadzili pokazy: udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków, zastosowania defibrylatorów AED oraz pokaz alarmowania Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Przeprowadzili też „Małą spartakiadę pożarniczą”. W czasie pikniku wystąpił zespół Marezianki. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie pikniku.

101_2048