/templates/system/css/system.css" type="text/css" />

Zajęcia prowadzone w bibliotekach

PROGRAM DLA BIBLIOTEK

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Statystyka

Odsłon : 587614
DKK W MAREZIE NA ZLOCIE DYSKUSYJNYCH KLUBÓW KSIĄŻKI WE WROCŁAWIU

W dniach 28-31 lipca, Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016 – stał się miejscem zlotu Dyskusyjnych Klubów Książki. Celem zlotu było uhonorowanie członków DKK z całej Polski w dziesięciolecie istnienia ruchu przez zaproszenie tysiąca z nich (a jest ich ponad 14 tysięcy) wraz z Instytutem Książki na wielkie wydarzenie artystyczne, „Literacki Woodstock”, gdzie mogli wziąć udział w spotkaniach z pisarzami, publicznych czytaniach i koncertach, poznać się i wymienić doświadczeniami.

W czasie Zlotu odbyło się też pierwsze wykonanie hymnu książki. Zaśpiewali go Członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki oraz śpiewacy goszczący we Wrocławiu w ramach prestiżowego projektu Singing Europe.  Hymn Światowej Stolicy Książki UNESCO powstał w tym roku we Wrocławiu i już zawsze będzie śpiewany we wszystkich przyszłych Stolicach Książki. Muzyka skomponowana została przez jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów - Jana Kantego Pawluśkiewicza, który z tej okazji przyjechał do Wrocławia. Natomiast słowa zaczerpnięte zostały z wiersza Tadeusza Różewicza „Włosek poety”. Tekst już został przetłumaczony na 40 języków.

Przedstawicielki naszego Klubu uczestniczyły w tych wydarzeniach, żałując bardzo, że spotkania odbywają się równocześnie i nie można wziąć udziału we wszystkich, na których chciałoby się być. Pełen program naszego zlotu na stronie http://literackiwoodstock.pl/program/

Z myślą o czytelnikach Biblioteki w Marezie zdobyłyśmy autografy następujących pisarzy: Wita Szostaka, Grażyny Jagielskiej, Michała Rusinka, Wojciecha Jagielskiego, Lidii Ostałowskiej, Grzegorza Kasdepki, Jacka Dehnela, Anny Janko, Rosy Montero, Ildefonso Falconesa, Mariusza Urbanka, Jacka Hugo-Badera, Cezarego Łazarewicza, Mariusza Szczygła.

zlot DKK 0001

 
Copyright © 2019 Witryna Internetowa Biblioteki Publicznej Gminy Kwidzyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Design by Next Level Design Lizenztyp CC