Odsłon : 552031
DKK W MAREZIE NA ZLOCIE DYSKUSYJNYCH KLUBÓW KSIĄŻKI WE WROCŁAWIU

W dniach 28-31 lipca, Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016 – stał się miejscem zlotu Dyskusyjnych Klubów Książki. Celem zlotu było uhonorowanie członków DKK z całej Polski w dziesięciolecie istnienia ruchu przez zaproszenie tysiąca z nich (a jest ich ponad 14 tysięcy) wraz z Instytutem Książki na wielkie wydarzenie artystyczne, „Literacki Woodstock”, gdzie mogli wziąć udział w spotkaniach z pisarzami, publicznych czytaniach i koncertach, poznać się i wymienić doświadczeniami.

W czasie Zlotu odbyło się też pierwsze wykonanie hymnu książki. Zaśpiewali go Członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki oraz śpiewacy goszczący we Wrocławiu w ramach prestiżowego projektu Singing Europe.  Hymn Światowej Stolicy Książki UNESCO powstał w tym roku we Wrocławiu i już zawsze będzie śpiewany we wszystkich przyszłych Stolicach Książki. Muzyka skomponowana została przez jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów - Jana Kantego Pawluśkiewicza, który z tej okazji przyjechał do Wrocławia. Natomiast słowa zaczerpnięte zostały z wiersza Tadeusza Różewicza „Włosek poety”. Tekst już został przetłumaczony na 40 języków.

Przedstawicielki naszego Klubu uczestniczyły w tych wydarzeniach, żałując bardzo, że spotkania odbywają się równocześnie i nie można wziąć udziału we wszystkich, na których chciałoby się być. Pełen program naszego zlotu na stronie http://literackiwoodstock.pl/program/

Z myślą o czytelnikach Biblioteki w Marezie zdobyłyśmy autografy następujących pisarzy: Wita Szostaka, Grażyny Jagielskiej, Michała Rusinka, Wojciecha Jagielskiego, Lidii Ostałowskiej, Grzegorza Kasdepki, Jacka Dehnela, Anny Janko, Rosy Montero, Ildefonso Falconesa, Mariusza Urbanka, Jacka Hugo-Badera, Cezarego Łazarewicza, Mariusza Szczygła.

zlot DKK 0001