BIBLIOTEKA W KORZENIEWIE - WAKACYJNE WĘDRÓWKI KULINARNE - GRUZJA

Spotkanie z osobą pochodzącą z innego kraju, o odmiennej kulturze, historii i tradycji, to, rzec by można,  „wielka uczta”. Dzięki spotkaniu z Melitą - 28.08.2016r. - wolontariuszką  z Gruzji mogliśmy doświadczyć uczty duchowej i kulinarnej. Melita przygotowała dla nas wspaniałą prezentację o swojej ojczyźnie. Poznaliśmy historię Gruzji, ciekawostki wyróżniające ten kraj spośród innych, a nawet gruziński alfabet przypominający fantazyjne wzorki. Melita nauczyła nas także przyrządzać khachapuri, rodzaj gruzińskiego ciasta, którego głównym składnikiem są różne rodzaje sera. Wszyscy uczestnicy zostali zaopatrzeni w przepis i pyszna potrawa, którą przyrządza się łatwo i szybko może wzbogacić nasze menu. Nie mogliśmy pojechać do Gruzji, ale dzięki spotkaniu z  Melitą ten kraj jest nam bliższy.

Składamy podziękowania Emilce i Oli Stankiewicz oraz Joannie Grabowskiej, które przygotowały upominek dla Melity – flagę Gruzji i zakładkę do książki, wszystko wyszyte haftem krzyżykowym. Dziękujemy też Pani sołtys Renacie Krupie, która pomogła w organizacji spotkania i Świetlicy Kulturalno-Oświatowej w Korzeniewie za użyczenie lokalu.

Melita pracowała jako wolontariuszka w Kwidzynie dzięki Stowarzyszeniu „Akwedukt”, które zajmuje się wolontariatem europejskim.DSC_0164