ZAJĘCIA WAKACYJNE W MAREZIE

Biblioteka w Marezie zorganizowała kreatywne zajęcia wakacyjne dla dzieci. Wspólnie wykonaliśmy teatrzyk kamishibai, tworzyliśmy własne zapachowe mydełka i ozdabialiśmy słoiczki techniką decoupage. Przed wykonaniem teatrzyku kamishibai dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania Grzegorza Kasdepki z książeczki pt. Kacperiada. To miało zainspirować je do dokończenia historyjki za pomocą rysunku. Uczestnicy zajęć poznali również projektor z dawnych czasów, samodzielnie wyświetlając bajki z kliszy. Używali również do zabawy tabletów, korzystając z programu Pstryk Komiks. By ułatwić zadanie stworzenia własnego komiksu w tablecie, zaprezentowano dzieciom komiksy w formie książki dostępne w bibliotece. Wspólnie przeprowadziliśmy również nową akcję Sleeveface, czyli „ubierz się w książkę”. Zabawa polega na wykorzystaniu okładki książki, w taki sposób, aby stworzyć spójną całość. Podczas wybierania książek, jak i również podczas robienia zdjęć, było dużo frajdy i śmiechu. Tydzień zajęć to także czas na gry oraz przeróżne prace plastyczne. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.